Испания започна защитата на титлата с минимална победа и куп изпуснати възможности

Испания - Чехия 1:0

Настоящия европейски шампион Испания започна защитата на титлата си с минимална победа. В мач, игран на стадиона в Тулуза, възпитаниците на Висенте Дел Боске победиха Чехия с 1:0. След куп изпуснати положения, резултатът бе открит в 85-та минута от Жерар Пике.

Чехия започна двубоя по-настоятелно. Възпитаниците на старши треньора Павел Върба изпълниха последователно два корнера и един пряк свободен удар, но нито едно от тези положения не доведе до гол.

Публиката на стадиона в Тулуза стана свидетел на комична ситуация в 10-та минута, когато Мората влезе остро в краката на страничния съдия.

Първата чиста възможност за откриване на резултата дойде в 17-та минута. Алваро Мората засече центриране на Давид Силва, но Чех показа рефлекс. Постепенно испанците наложиха своето темпо в срещата и положенията пред вратата на съперниците им не закъсняха. Възможности имаше пред Иниеста, Алба и Бускетс.

В края на първото полувреме Нецид от Чехия опита шут от далечно разстояние, но Де Хеа спаси.

Второто полувреме започна с тотален натиск на действащите европейски шампиони. Чешкият защитник Хубник за малко не си вкара автогол, но гредата спаси неговия тим. Именно той обаче беше в основата на една от най-добрите възможности за чехите – в 57-та минута засече центриране в наказателното поле на Испания, но Де Хеа спаси.

Последваха отлични възможности за гол пред „Ла Роха”. Давид Силва, Алба и Адурис не можаха да реализират от чисти позиции.

Резултатът все пак беше открит в 85-та минута, след като Жерар Пике засече с глава центриране на Иниеста.

В края на срещата тимът на Чехия имаше възможност да изравни, но Де Хеа запаси мрежата си чиста.

Испанците делят първа позиция в групата си с тима на Хърватия, който вчера победи Турция.

Съставите:

Испания (4-3-3): Де Хеа, Хуанфран, Пике, Рамос, Алба, Фабрегас (Алкантара), Бускетс, Иниеста, Силва, Мората (Адурис), Нолито (Педро)

Чехия (4-2-3-1): Чех, Кадерабек, Сивок, Хубник, Лимберски, Дарида, Плашил, Гебре Селасие (Шурал), Росицки (Павелка), Крейчи, Нецид (Лафата)