Ивет: Нищо не може да се доближи до емоцията да бягам пред българска публика

Лалова е доволна от европейското в Стара Загора

Ивет Лалова е изключително доволна от европейското отборно първенство по лека атлетика, което се проведе през уикенда в Стара Загора.

"Нищо не може да се доближи до емоцията да бягам пред българска публика. Благодаря на всички, които бяхте с нас на стадион "Берое" и станахте част от отбора. Благодаря ви за енергията и обичта!", написа Ивет в личния си "Фейсбук".

България завърши на пето място в класирането със 197 точки на европейското отборно първенство по лека атлетика във втора лига в Стара Загора и не успя да спечели промоция за по-горното ниво. Първите три тима се изкачиха, като победител е Унгария с 255 точки, следва Дания с 245.5 точки и Словения с 233 точки.

Шест победи и общо 11 класирания на подиума в 40-е дисциплини не стигнаха на родните национали да завършат в тройката.

Голямата ни звезда в леката атлетика Лалова в последния момент се отказа от бягането на 200 м, тъй като с щаба ѝ прецениха, че не трябва да рискува преди олимпийските игри. По-рано през сезона тя лекуваше контузия.