Избрани мигове от Рио (ГАЛЕРИЯ)

Най-забележителните кадри от ден 9 на олимпийските игри

Ден девети на Олимпиадата в Рио ще се запомни с поредния триумф на Юсейн Болт. Ямайският спринтьор спечели надпреварата на 100 м - нещо, което направи и в Пекин 2008. Болт финишира за 9.81 сек., което дори е най-слабото му време на олимпийски финал.

Имаше и български успехи. Лекоатлетът Тихомир Иванов се представи отлично в квалификациите на скока на височина, след като изравни собствения си рекорд от 2,29 м. Това беше напълно достатъчно, за да се класира на финал

Състезателката ни в бадминтона Линда Зечири пък записа втора победа на турнира в Рио де Жанейро и се класира за осминафиналите, след като си осигури първото място в група "Д". Тя постигна обрат от 2:1 (12:21, 21:17, 21:16) срещу шотландката Кърсти Гилмор.

Южноафриканският лекоатлет Уейд ван Нийкерк записа феноменална победа на 400 м бягане, като подобри 17-годишния рекорд на четирикратния олимпийски и осемкратен световен шампион Майкъл Джонсън от 43.18 сек.

Анди Мъри стана първият тенисист в света, който печели две олимпийски титли. В един изключително оспорван двубой, продължил малко над 4 часа, световният номер 2 надигра аржентинеца Хуан Мартин дел Потро с 7:5, 4:6, 6:2, 7:5 и така защити титлата си от игрите в Лондон през 2012 г.

Британецът Джъстин Роуз спечели първият златен медал в голф турнира на олимпийските игри в Рио де Жанейро. Този спорт се завърна в състезателната програма след прекъсване от 112 г.