Издънките на "Байерн" продължиха в Русия (ВИДЕО)

"Ростов" победи баварския тим с 3:2

Шокираща загуба допусна "Байерн" Мюнхен като гост на дебютанта в Шампионската лига "Ростов". Тимът от Дон победи с 3:2 баварците и зае третото място в групата. По този начин "Ростов" получи огромна възможност за класиране в Лига Европа.

Руският тим, който имаше една точка в групата до момента, изостана в резултата в 35-ата минута след гол на Дъглас Коста. Само 9 по-късно обаче Сардар Азмун изравни.

Това вдъхнови "Ростов" и дебютантите в лигата поведоха чрез дузпа, вкарана от Дмитрий Полоз в 50-ата минута. Изглеждаше, че възпитаниците не Карло Анчелоти няма да допуснат изненада, когато 3 минути по-късно Хуан Бернат направи 2:2.

Кристиан Нобоа обаче донесе паметната победа на руския тим с гол в 67-ата минута.

Това е втора поредна загуба и трети пореден мач без победа за "Байерн".

Германският тим остава на второ място в групата с 9 точки, на три от лидера "Атлетико" Мадрид, който ще се изправи срещу последния ПСВ Айндховен по-късно тази вечер.