Ясен е първият съперник на Барселона на Световното клубно първенство

Срещата е на 17-ти декември

Шампионът на Азия Гуанджоу вкара два гола в последните 10 минути за обрат с 2:1 срещу мексиканския Америка на четвъртфиналите на Световното клубно първенство и ще се избрави срешу Барселона в полуфиналите на турнира.

След нулево първо полувреме на стадиона в Осака мексиканският Америка поведе с гол на Орибе Пералта в 55-а минута. Китайците, водени от бившия селекционер на Бразилия Луиш Фелипе Сколари, обаче не се предадоха и след натиск в последните минути успяха да обърнат мача. Резервата Чжън Лон изравни 10 минути преди края, а бразилският полузащитник Паулиньо се превърна в герой за китайския тим, отбелязвайки победното попадение в добавеното време на мача с глава след центриране от корнер.

Така Гуанджоу си осигури мач на полуфиналите срещу европейския клубен шампион и фаворит в турнира в четвъртък - 17-ти декември в Йокохама.