Йоана Илиева спечели Световната купа на сабя

Българката се окичи с бронзов медал на световното първенство за кадети и младежи

Йоана Илиева спечели бронзов медал на сабя на световното първенство за кадети и младежи в Торун и си гарантира Световната купа на сабя до 20 години.

По пътя си към медала в Полша 17-годишната възпитаничка на фехтовална академия "Васил Етрополски" записа четири победи, а на полуфинала отстъпи с 13:15 на двукратната световна шампионка Наталия Ботело от Мексико.

Третото място на Илиева й гарантира Световната купа на сабя за девойки до 20 години. През тази година талантливата фехтовачка спечели три състезания, валидни за Световната купа, записа едно второ и две трети места, а третата позиция в Торун я прави недостижима на върха.