Йоренте свали Юве от върха (ВИДЕО)

Севиля 1:0 Ювентус

Севиля излъга Ювентус с 1:0 в последен мач от четвърта група на Шампионска лига. Автор на единственото попадение стана бившият играч на италианския шампион – Фернандо Йоренте.

Двата тима изиграха изключително скучен мач за неутралния зрител. Алваро Мората от състава на гостите изпусна едно от малкото добри голови положения. В 23-ата минута той получи прекрасен пас от Пауло Дибала, стреля с глава, но не успя да намери очертанията на вратата.

Стигна се до 75-ата минута, когато Коноплянка центрира от корнер, Йоренте се извиси над всички и преодоля Буфон- 1:0 за Севиля. Шест минути по-късно Дибала бе близо до изравнителен гол, но удари гредата.

Така Севиля ще играе в Лига Европа, а Ювентус продължава напред в Шампионска лига, но ще срещне по-тежък съперник в следващата фаза, тъй като завърши на второ място в групата.