Юношите потеглиха с 0:2 от Англия

Футболисти на "Челси" и "Фулъм" наказаха нашите на Евро 2017

България загуби с 0:2 от Англия първия си мач от европейското първенство за юноши до 19 години в Грузия. И двете попадения паднаха в първите минути на всяко полувреме, а техни автори станаха футболисти на "Челси" и "Фулъм" - съответно Мейсън Маунт и Райън Сесеньон.

Младите българи бяха подкрепяне от президента на БФС Борислав Михайлов. Компания в ложата на стадиона в Тбилиси му правеха членовете на Изпълкома Венцеслав Стефанов и Емил Костадинов. Двубоят премина при тежки условия - 37 градуса по Целзий.

Българите играха без резервен вратар заради наказанието на капитана Даниел Наумов. През целия двубой пази Димитър Шейтанов, а като втори страж бе записан играчът на "Септември" Мариян Димитров.

Въпреки поражението възпитаниците на Ангел Стойков се представиха отлично и пропуснаха куп изгодни ситуации. Още в 5-ата минута Петко Христов можеше да изравни с глава, а в 21-ата Иван Тилев също бе близо до целта. Малко преди почивката Калоян Кръстев не успя да се възползва от добро центриране.

Следващият двубоя на младите българи е в четвъртък срещу Германия, а последният съперник в групата е Холандия.