"Юве" безгрешен срещу "Аталанта" в първи полуфинал за Купата

Игуаин вкара единственото попадение в срещата

Защитаващият трофея си отбор на "Ювентус" победи като гост "Аталанта" с 1:0 в първа среща от полуфиналите в турнира за Купата на Италия по футбол.

Аржентинският национал Гонсало Игуаин реализира единственото попадение в мача още в 3-ата минута. Той получи пас в средата на терена и след отличен самостоятелен пробив донесе победата на своя тим.

Домакините имаха възможост да изравнят в 25-ата минута, когато получиха правото да изпълнят дузпа заради игра с ръка на футболист на "Ювентус" в наказателното поле. Джанлуиджи Буфон обаче спаси удара на Алехандро Гомес. В края на двубоя италианският вратар отрази и голов удар на Йосип Иличич.

40-годишният Буфон се завърна в игра след близо двумесечно лечение на контузия.

Така "Ювентус" направи голяма крачка към четвърти пореден финал в турнира. Тимът е домакин на реванша на 28 февруари.

В другия полуфинал играят "Милан" и "Лацио".