Ювентус триумфира и с Купата на Италия (ВИДЕО)

Милан няма да играе в европейски клубен турнир от есента

След тежка тактическа и изтощителна футболна битка с Милан, Ювентус стигна до втори пореден дубъл в Италия, печелейки титла и купа в своята страна.

120 минути трябваше да се изиграят в Рим, за да се стигне до успеха на Ювентус с 1:0, който дойде след гол на влезлия като резерва Алваро Мората.

Той се разписа в 110-тата минута на срещата, около две минути след като стъпи на терена.

Милан игра по-добре преди почивката и изненадващо за мнозина доминираше в игрови план, но в редовното време голове не паднаха, а в продълженията силите на "росонерите" не стигнаха, за да поддържат агресията и високото темпо на своята игра докрай.

Така шампионите дочакаха своя шанс и реализираха чрез Мората единственото попадение в мача, което бе достатъчно за техния триумф във финала за Купата на Италия.