Южна Корея прати световния шампион у дома (ГАЛЕРИЯ)

Германия загуби с 0:2 и напусна надпреварата

Южна Корея изхвърли Германия от световното първенство по футбол. Азиатците спечелиха с 2:0 след два гола в добавеното време и така настоящият световен шампион си тръгва от надпреварата още след груповата фаза.

Това означава, че на четири от последните пет световни първенства действащият шампион отпада още в груповата фаза.

Напред от тази група продължат отборите на Швеция и Мексико.

Напълно очаквано германците наложиха натиск от първата минута на мача, но в 20-ата минута можеха да инкасират и гол. Мануел Нойер не се намеси добре след изстрел от фаул, но съумя бързо да се поправи и да избие в корнер пред погледа на южнокорейски футболист.

В 32-ата минута германците организираха опасна контраатака, но последвалият удар на Марко Ройс бе блокиран от бранител на съперника.

Две минути след началото на второто полувреме Леон Горецка остана сам срещу вратаря на азиатците, но ударът му бе отразен. В 51-ата минута Тимо Вернер също не намери целта.

Атаките на Бундестима продължиха, а в 61-ата минута топката излезе в корнер сред шут на Тони Кроос.

Футболистите на Йоахим Льов не спираха да натискат съперника в неговата половина, но важният гол така и не падаше.

Противно на очакванията, в добавеното 6-минутно продължение на двубоя, азиатците вкараха два гола, записвайки първата си победа на Мондиал 2018.