Как може да направиш дузпа без дори да си влязъл в игра (ВИДЕО)

Бивш нападател на ЦСКА вкара след едно от най-странните съдийски решения

Getty Images/Guliver Photos

Азербайджанският национал Будак Насиров предизвика странна дузпа във втора дивизия в Португалия. Куриозният момент се случи в началото на второто полувреме на мача между втория отбор на "Спортинг" Лисабон и "Академика" Коимбра, когато домакините водеха с 1:0.

Насиров, който бе извън титулярния състав на "лъвовете", загряваше зад аутлиния в близост до своята врата, когато топката се насочи към него след несполучливо центриране на противниковия отбор. Резервният играч на "Спортинг" си позволи да я спре с ръка миг преди да е напуснала очертанията на терена и това даде повод на главния съдия да посочи бялата точка.

Бившият нападател на ЦСКА Руи Мигел не сгреши при изпълнението на 11-метровия наказателен удар и даде тон за пълен обрат. Той бе осъществен благодарение на неговия втори гол в 76-ата минута.