Камбуров донесе трите точки на "Берое" срещу "Верея"

Минимален успех за "зелено-белите"

"Берое" победи с 1:0 "Верея" в среща от 14-ия кръг на Първа лига и с 23 точки се изкачи на 5-о място в класирането, където досега беше "Черно море". Мачът обаче като качество беше изключително слаб, а единствения гол вкара Мартин Камбуров в 60-ата минута. "Верея" пък инкасира трета поредна загуба в първенството.

Първата атака беше за гостите, като в 6-ата минута Матеус Леони центрира за Камбуров, но опитният нападател се размина с топката. До 25-ата минута символичните гости натиснаха здраво, но кой знае какви положения нямаше. Единствено удар от фаул на Мартин Камбуров предизвика емоции по трибуните и то след като удари в главата застаналия на стената Бенгюзов.

Две минути преди края "Берое" стигна до прилично положение, но ударът на Педро Еуженио мина в страни от сглобката. Фирцулеску открадна топката в центъра на терена и комбинира с Еуженио.

В 55-та минута се стигна до първата сериозна голова възможност за "Берое". И тя обаче завърши без точен удар. Защитата на "Верея" отби топката, тя стигна до Педро Еуженио, който с много мощен шут разтресе дясната греда за Аргилашки.

Пет минути по-късно, в 61-ата минута "Берое" поведе в резултата. Резервата Антон Карачанаков центрира в наказателното поле, където Камбуров се извиси и прати топката в мрежата със страхотен удар с глава - 0:1.

Мартин Камбуров опита да вкара красиво за 2:0 в 70-ата минута, но опитът му не сполучи, след като Педро Еуженио изработи ситуацията и центрира. Камбуров посрещна топката на задна греда, но не успя да я уцели както трябва.

Буквално в последните 10 секунди Исмаил Иса получи топката от Мирослав Енчев, опита параболичен удар, но топката рикошира и излезе в корнер.

Cъстави

"Верея": Георги Аргилашки, Мирослав Енчев, Селим Бен Джемия, Хюсеин Сулеймани, Петър Витанов (83- Милен Танев), Венцислав Бенгюзов, Осман Балде (67- Илиян Йорданов), Селим Керкар, Георги Андонов (75- Валери Домовчийски), Исмаил Иса

"Берое": Душан Перниш, Милен Желев, Иван Иванов, Камен Хаджиев, Матеус Леони, Кохей Като, Мартин Райнов (89- Павел Виданов), Карлос Охене, Драгош Фирцулеску (46- Антон Карачанаков), Педро Еуженио, Мартин Камбуров