Камбуров изравни Наско Сираков при разгром на "Берое"

Срещу "Септември" нападателят отбеляза гол номер 196 в елита

Мартин Камбуров се изравни с Наско Сираков на второто място във вечната ранглиста на голмайсторите в елита
Нападателят вкара гол номер 196 в кариерата си при разгромната победа на "Берое" над "Септември" с 5:1, като по този начин се нареди до легендарния нападател на "Левски".

Пред Камбуров и Сираков в класацията е единствено Петър Жеков, който има на сметката си 253 попадения.

С този успех играчите на Александър Томаш запазват четвъртата си позиция с актив от 34 точки. "Септември" на Николай Митов е 10-и с 20 точки след 19 кръга от началото на Първа лига.

"Берое" реши всичко до почивката, когато паднаха три от головете. Педро Еуженио откри резултата в 17-а минута на празна врата, а три минути по-късно Борислав Цонев бе изведен сам срещу вратаря и не сбърка - 2:0.
В 30-а минута Еуженио получи пас от Борислав Цонев и вкара втория си гол в юбилейния си мач номер 100 в елита.

През втората част домакините продължиха да доминират тотално и резултатът не закъсня. В 54-а минута Камбуров покачи на 4:0 след нова асистенция на Борислав Цонев. Защитникът Иван Иванов реализира петия гол за "Берое" в 60-а минута с глава след центриране на Милен Желев.

"Септември" стигна до почетен гол в 74-а минута. Крис Гади центрира остро и Матеус Леони си вкара автогол.