Късен гол на Едер донесе втора победа за Италия на Евро 2016

Златан Ибрахимович и компания затрудниха възпитаниците на Антонио Конте

Отборът на Италия постигна втора победа на Европейското първенство по футбол във Франция. Възпитаниците на Антонио Конте се наложиха с 1:0 над Швеция, а единственото попадение в срещата беше дело на бразилеца с италиански паспорт Едер.

Двата тима подходиха към мача предпазливо. Първият удар в срещата беше дело на Флоренци, но стражът на шведите се справи. Ибрахимович и компания владееха повече топката, но атаките им не затрудниха стражът Буфон и безупречната защита на Италия. В нападение пък възпитаниците на Антонио Конте не сътвориха нищо впечатляващо. Логично първата част завърши без гол.

„Скуадра адзура” диктуваше играта в началото на втората част.

Две минути след съдийския сигнал Киелини събори без топка Гуидети, но съдията Виктор Касай прецени, че нарушение няма, въпреки протестите на шведските футболисти.

Атаките на италианците зачестиха, но вратарят Исаксон се намеси отлично на няколко пъти.

Звездата на шведите Златан Ибрахимович пропусна страхотна възможност в 72-та минута, след като пропусна на празна врата. Страничният съдя обаче отсъди засада.

В 88-та минута бразилецът с италиански паспорт Едер успя да излъже трима футболисти от отбраната на Швеция, а след това прати топката във вратата.

След победата, Италия е актив от 6 точки, което със сигурност класира тима за фазата на елиминациите.

Стартови състави:

ИТАЛИЯ (3-5-2): Буфон, Бардзали, Бонучи, Киелини, Флоренци, Пароло, Де Роси, Джакерини, Кандрева, Пеле, Едер

ШВЕЦИЯ (4-4-2): Исаксон, Йохансон, Линдельоф, Гранквист, Олсон, Ларсон, Екдал, Калстрьом, Форсберг, Ибрахимович, Гуидети