Кешерю поведе "Лудогорец" към класика над ЦСКА 1948

Шампионите записаха трета поредна победа в Първа лига

Шампионът "Лудогорец" записа трети пореден успех в Първа лига! Разградчани спечелиха с 3:0 като гости на ЦСКА 1948 в среща от 12-ия кръг. Така "орлите" се реваншираха на феновете си за поражението с 1:3 от "Тотнъм" в Лига Европа през седмицата.

Тази вечер точни за "Лудогорец" бяха Клаудиу Кешерю на два пъти и веднъж Мавис Чибота.

ЦСКА 1948 се защитаваше отлично до самия край на първото полувреме, когато Кешерю даде аванс на гостите. След почивката - в 65', влезлият като резерва Мавис Чибота покачи на 2:0 за "Лудогорец", преди Кешерю да оформи класическата победа с попадение в 78'.

Така "Лудогорец" вече има 3 точки аванс на върха. Тимът на Станислав Генчев води с актив от 26 - 3 повече от "Локомотив" Пловдив. ЦСКА 1948 е на четвърта позиция с 19 точки.

В следващия кръг "Лудогорец" приема "Ботев" Пловдив, докато ЦСКА 1948 гостува на "Локомотив".

Съставите

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Сашо Александров, 21. Венцислав Василев, 3. Димитър Пиргов, 18. Ивайло Чочев, 10. Васил Шопов, 7. Марио Топузов, 20. Ангел Бастунов, 33. Галин Иванов, 24. Лазар Марин, 9. Мартин Камбуров

"Лудогорец": 27. Владислав Стоянов, 3. Антон Недялков, 30. Козмин Моци. 32. Жосуе Са, 4. Сисиньо, 25. Стефан Баджи, 7. Алекс Сантана, 37. Бърнард Текпетей, 64. Доминик Янков, 95. Каули, 28. Клаудиу Кешерю