Класика за Бразилия на старта на Копа Америка

Коутиньо се отличи с два гола

8-кратният победител в Копа Америка - Бразилия, започна с класическа победа с 3:0 участието си в тазгодишното издание на надпреварата. На старта на турнира Селесао надви Боливия и си осигури 3 точки в груповата фаза.

Звездата на "Барселона" Фелипе Коутиньо бе точен на два пъти, а крайния резултат оформи Евертон. Бразилия е без загуба в последните си 11 мача под ръководството на Тите.

През цялото първо полувреме беше ясно, че Селесао ще играе единствено за победа пред собствена публика в Сао Пауло. Фирмино и Тиаго Силва не успяха да открият резултата, въпреки че създадоха опасни положения. Боливия отговори с един удар - на Раул Кастро в края на частта.

Първият гол дойде в 50-ата минута. След намесата на VAR съдията отсъди дузпа в полза на Бразилия заради игра с ръка в наказателното поле. Коутиньо беше точен от бялата точка.

Той се разписа от игра и 3 минути по-късно след центриране на Фирмино.

Преднината успокои бразилците, които все пак стигнаха до трето попадение в края на мача. Евертон финтира двама защитници и стреля красиво за 3:0.

В групата на Бразилия и Боливия са още Венецуела и Перу.