Колумбия взе бронза на Копа Америка

Домакинът САЩ остана с празни ръце

Колумбия е бронзовият медалист в 100-годишнината на турнира Копа Америка след победа с 1-0 в мача за третото място срещу САЩ, игран в Глендейл, Аризона.

Важното попадение за южноамериканците отбеляза нападателят на Милан Карлос Бака в 31-вата минута след хубава атака, която започна от Хамес Родригес, премина през Сантяго Ариас и завърши с точен удар на Бака.

Колумбия за четвърти път завършва на третото място на Копа Америка. Шампионът от изданието пък ще бъде определен в ранните часове понеделник, когато във финала един срещу друг излизат Аржентина и Чили.

САЩ от своя страна за първи път е домакин на надпреварата, но за втори път се задоволява с четвърто място след същия успех в участието през 1995 г. Любопитно е, че и тогава американците загубиха именно от Колумбия.