Нови грешки и неубедителна игра оформиха четвърта поредна загуба на България

Националите отстъпиха с 1:3 на Ирландия

Българският национален отбор по футбол записа четвърта поредна загуба, откакто начело на тима е Красимир Балъков. Поражението е второ в рамките на няколко дни. В събота "лъвовете" паднаха с 0:4 от Англия в европейска квалификация, а този път родните национали отстъпиха с 1:3 на Ирландия в приятелска среща в Дъблин.

Алън Браун, Кевин Лонг и Джеймс Колинс се разписаха във вратата на дебютанта Христо Иванов. Ивелин Попов бе точен за родния тим от тим дузпа.

Селекционерът Балъков направи доста промени в сравнение с мача с Англия, а от първата минута на вратата бе 37-годишният дебютант Христо Иванов, а в защита - Георги Пашов. Даниел Младенов също започна мача от първия съдийски сигнал.

Пламен Илиев, Страхил Попов, Николай Бодуров, Георги Сърмов, Васил Божиков, Ивелин Попов, Вандерсон, Марселиньо и Галин Иванов бяха оставени на пейката, като единствено Антон Недялков и Кристиян Малинов отново влязоха в стартовия състав.

Защитникът на "Лудогорец" пък за първи път беше капитан на националния отбор.

Първото полувреме бе скучно и почти без никакви положения, но втората част бе коренно различна.

На почивката в игра влезе Ивелин Попов и раздвижи българския тим в предни позиции. Даниел Младенов бе близо до гол в 53-ата минута, но на два пъти ударът му срещна тялото на бранител. След само три минути домакините откриха резултата. Къртис стреля от дистанция, Христо Иванов се намеси неубедилно, а Алън Браун на празна врата реализира за 1:0.

В 66-ата минута Иван Горанов се пребори за топката в наказателното поле на домакините, намери Краев, който бе повален и съдията посочи бялата точка. Така Ивелин Попов изравни за 1:1.

В заключителните минути Иванов не се намеси добре при корнер и Кевин Лонг с глава направи 2:1 за домакините.

Четири минути по-късно резервата Колинс изпревари Терзиев и Божиков и оформи крайното 3:1.