Контузената Пиронкова отпадна от Уимбълдън

Българката напуска рано турнира за втора поредна година

Първата ни ракета при жените Цветана Пиронкова отпадна още в първия кръг на Уимбълдън. 27-годишната пловдивчанката започна добре десетото си поредно участие в "Ол Ингланд клъб", но загуби от голямата надежда на световния тенис Белинда Бенчич с 6:3, 1:6, 3:6.

Пиронкова не успя да задържи нивото си, след като спечели първия сет. Тя загуби 11 от следващите 13 гейма и изостана с 1:5 в решителната трета част, преди да даде признаци на подобрение. Световната №41 навакса единия от пробивите и спаси пет мачбола, но в крайна сметка съпротивата й беше прекършена след час и 53 минути игра.

Както българката, така и съперничката й, имаха проблеми с травми и това повлия сериозно на качеството на игра. Швейцарката бе с бинтован десен крак още в самото начало на срещата, докато Цвети се оплака от болки в бедрото във втория сет.

Българската тенисистка, която игра полуфинал през 2010 година и четвъртфинал през 2011 година, отпада на старта на Уимбълдън вече в две поредни издания на турнира.