Контузия на Санчес изплаши "Арсенал"

Чилиецът ще пропусне световната квалификация срещу Уругвай

Звездата на "Арсенал" Алексис Санчес получи мускулна контузия и отпадна от групата на чилийския национален отбор по футбол за световната квалификация срещу Колумбия в четвъртък (10 ноември).

Така вместо да пътува с групата, нападателят на "артилеристите" ще остане в Сантяго и ще се подготвя за следващата квалификация срещу Уругвай на 15 ноември, съобщават от местната федерация.

Тазгодишният шампион на Копа Америка, се намира на пето място в класирането на зона "Южна Америка" с актив от 16 точки, докато лидерът Бразилия има 21. Колумбия е със 17 пункта.

Санчес, който вкара осем гола от началото на сезона за отбора на "Арсенал", изигра пълни 90 минути в мача срещу "Тотнъм" (1:1) в неделя.

След паузата за националните отбори, на съперника на "Лудогорец" в Шампионската лига му предстои гостуване на "Олд Трафорд". В момента "Манчестър Юнайтед" е на 6-то място с 18 точки в английското първенство, докато "артилеристите" са на 4-то с 24.