"Копенхаген" и "Порто" не се победиха и оставиха интригата жива (ВИДЕО)

В последния решаващ 6-и кръг "драконите" приемат лидера "Лестър", докато "Копенхаген" гостува на белгийския "Брюж".

Отборите на "Копенхаген" и "Порто" завършиха наравно 0:0 в мача помежду си от 7-а група на Шампионската лига. По този начин двата тима запазиха шансове за класиране на 1/8-финалите, като битката за второто място ще се реши в последния ден на груповата фаза.

Домакините започнаха по-активно срещата и през първото полувреме по-опасните атаки бяха на тяхна страна. В 30-ата минута Петър Анкерсен стреля по земя, но не затрудни Икер Касияс.

След почивката "Порто" взе нещата в свои ръце и наложи натиск. На два пъти Андре Силва бе близо до гола, но и двата пъти вратарят Робин Олсен се намеси решаващо.

След изиграването на днешните двубои "Порто" запази преднината си от 2 точки на второто място пред датския тим. В последния решаващ 6-и кръг "драконите" приемат лидера "Лестър", докато "Копенхаген" гостува на белгийския "Брюж".