Кошмарно начало за Аржентина на Копа Америка

Меси и компания загубиха Колумбия

Националният отбор по футбол на Аржентина не започна по мечтан начин участието си на турнира Копа Америка. Гаучосите загубиха с 0:2 от Колумбия в първи мач от груповата фаза на първенството.

След провала на световното първенство в Русия, когато тимът отпадна на осминафинал, а в групата показа много колеблива игра, феновете се надяваха, че Лионел Меси и компания ще се реваншират именно на Копа Америка. Гаучосите имат 14 титли в надпреварата. Последната е от 1993 г.

Аржентина излезе на терена в Салвадор, Бразилия в пълно бойно снаряжение - Лионел Меси, Серхио Агуеро и Анхел ди Мария. Те обаче не успяха да се противопоставят на колумбийците.

През първото полувреме и двата тима изпуснаха страхотни шансове да отбележат гол. Агуеро пропусна за Аржентина, а Фалкао и Родригес - за Колумбия. Меси пък изпусна от близка дистанция в началото на втората част.

Първият гол дойде в 71-ата минута. Роджър Мартинес със силен диагонален шут прати топката в аржентинската врата.

4 минути преди края Колумбия организира добра контраатака и Дуван Сапата не сбърка за 2:0.

В групата на Аржентина и Колумбия са още Катар и Парагвай.