Край на 74-годишното чакане! "Брентфорд" най-после влезе във Висшата лига

"Пчеличките" спечелиха най-скъпия мач

Край на чакането. След 74 години "Брентфорд" ще играе за първи път във Висшата лига, тъй като спечели финалния плейоф срещу "Суонзи" с 2:0 на "Уембли".

"Пчеличките" стартираха вдъхновено и в рамките на десет минути вкараха и двата си гола. Айвън Тоуни откри от дузпа, а Емилиано Маркондес покачи на 2:0 след асистенция на Мадс Рьорслев.

След почивката "лебедите" се опитаха да обърнат развоя на срещата, но несполучливо.

В 67-та минута Джей Фултън извърши грубо нарушение срещу Матиас Йенсен и бе изгонен с директен червен картон, което до голяма степен сложи край на интригата.

"Суонзи" завърши двубоя без точен удар по посока вратата на Давид Рая.

Възпитаниците на Томас Франк спечелиха промоция след четири неуспешни опита. Миналата година "Брентфорд" загуби решителния мач от "Фулъм" с 1:2 след продължения.

Тимът се присъединява към "Норич" и "Уотфорд", които си осигуриха директна промоция.

Плейофът за влизане във Висшата лига е известен във футболните среди като "най-скъпия мач", тъй като победителят си гарантира поне 170 млн. паунда за следващите три сезона. Тази сума може да нарасне до 280 млн. паунда за пет сезона, ако тимът оцелее в първия сезон във Висшата лига.