Кристиано Роналдо изравни Раул при победа на Реал Мадрид в Шампионска лига (ВИДЕО)

Отборът на Рафа Бенитес надигра като гост Малмьо с 2:0

Кристиано Роналдо отбеляза исторически два гола при победата на Реал над Малмьо с 2:0 във втория кръг от груповата фаза на Шампионска лига.

Португалският голмайстор се нуждаеше точно от толкова попадения, за да изравни легендата Раул на върха в голмайсторската листа на Реал.

Роналдо откри резултата в 29-ата минута с гол номер 500 в кариерата му, а до края на полувремето Реал имаше пълно превъзходство, но така и не успя да си осигури по-голяма преднина. Неточността в завършващата фаза на атаката бе на път да доведе до проблеми за гостите, тъй като през второто полувреме Малмьо подобри играта си и имаше две отлични възможности за гол.

В крайна сметка до сензация не се стигна, защото в 78-ата минута Йошимар Йотун от отбора на Малмьо получи втори жълт картон, а това улесни Реал Мадрид. До края на срещата гостите отново овладяха инициативата и в 90-ата минута Кристиано Роналдо отбеляза паметния гол с който изравни легендата Раул. Двамата вече имат по 323 гола.

В следващия кръг на Шампионска лига Реал е домакин на ПСЖ.