Кризата в "Борусия" се задълбочава. Този път "жълто-черните" загубиха от "Щутгарт"

Обамеянг пропусна мача заради нарушаване на дисциплината

"Щутгарт" победи "Борусия" Дортмунд с 2:1 в първа среща от 12-ия кръг на Бундеслигата. Това бе трета поредна загуба за футболистите на Петер Бос, които нямат победа в последните си пет мача.

"Борусия" бе без звездата си Пиер-Емерик Обамеянг, който бе наказан от ръководството заради нарушаване на дисциплината.

В 5-ата минута Марк Бартра и вратарят Роман Бюрки направиха елементарна грешка, която бе наказана от Шадрак Аколо, който отбеляза в опразнената врата.

Постепенно "Борусия" натисна своя съперник. Андрий Ярмоленко и Марио Гьотце накараха Рон-Роберт Цийлер да покаже класа.

В допълнителното време на първото полувреме Бенжамен Павар спря с ръка топката в наказателното поле и съдията отсъди дузпа за гостите. Ударът на Андре Шюрле от бялата точка бе спасен от Цийлер, но Максимилиан Филип бе най-съобразителен и прати топката във вратата за 1:1.

Пет минути след подновяването на играта резервата Йосеп Брекало даде нов аванс на "Щутгарт".

В 71-ата минута гол на Ярмоленко бе отменен заради игра с ръка на нападателя. В заключителните минути на мача домакините можеха да стигнат до трето попадение, но Брекало загуби спора с Бюрки.

"Щутгарт" вече се намира на 11-ата позиция в класирането с 16 точки. "Борусия" остава на 3-то място с 20 пункта.