Кузманов на полуфинал в "Чалънджър" турнир за първи път

Тенисистът ни няма загубен сет в Задар (Хърватия)

Втората ракета на България - Димитър Кузманов, стигна до полуфиналите на "Чалънджър" турнир за първи път в кариерата си! Българинът победи с 2:0 сета (6:4, 6:1) 245-ия в света Блаж Кавчич (Словения) и продължава напред в Задар (Хърватия), където все още няма загубен сет през настоящото издание на надпреварата.

Двубоят продължи час и 42 минути. Кузманов бе неубедителен в първия сет, но все пак успя да го спечели с пробив в десетия гейм.

Той срещна далеч по-малко трудности във втората част, като даде само 3 точки на Кавчич в първите 3 гейма, а скоро след това поведе с 4:0. Словенецът намали изоставането си, преди Кузманов да наклони везните в своя полза, печелейки над 10-минутния шести гейм. Втората ни ракета пропиля три брейкбола, но в крайна сметка успя да пробие за 5:1. Кузманов завърши мача категорично - с гейм на 0.

Пловдивчанинът не допусна нито една двойна грешка в двубоя. Единственият ас в срещата също бе негов.

След успеха над Кавичич - бивш №68 в ранглистата, Кузманов ще спори за място на финала с квалификанта Нерман Фатич (Босна и Херцеговина), който елиминира поставения под №2 в основната схема Сумит Нагал (Индия) по-рано днес след 2:1 сета (5:7, 6:3, 7:5).