Лацио вкара три гола с човек по- малко

Гостите играха 85 минути с човек повече

Лацио спечели с 3:1 срещу Розенборг в мач от третия кръг на груповата фаза от Лига Европа.

Срещата започна кошмарно за домакините, защото още в петата минута Маурисио бе изгонен с директен червен картон, след като извърши нарушение като последен в отбраната на своя тим.

В 28-та минута Кандрева изведе Матри в чудесна позиция и Лацио поведе в резултата.

След паузата отново домакините отбелязаха гол в 54 - тата минута след прецизна контраатака. Точен сега бе Фелипе Андерсеон.

Чак сега играчите на Розенборг показаха повече мощ в атаките си и в 69 - тата минута на срещата Сьодерлунд намали на 2:1. Последва фаза с много критични мигове за защитата на италианския тим, но при една контраатака Раду нахлу в наказателното поле на норвежкия отбор и бе фаулиран. Кандрева реализира  отсъдената дузпа, макар че вратарят Андре Хансен спаси първия му шут, но италианецът се разписа при добавката.

Това уби интригата в мача, макар че се стигна до дузпа и за Розенборг. Тя бе отсъдена в добавеното време на мача в 93- тата минута. Сьодерлунд шутира но Бериша спаси и така мачът завърши 3:1 за Лацио.