"Лацио" продължава похода си към Шампионска лига (ВИДЕО)

Домакините победиха "Дженоа" с 3-1

"Лацио" победи с 3-1 "Дженоа" в мач от 13-я кръг на Серия А и затвърди заявката си за участие в Шампионска лига следващия сезон.

Отборът на Симоне Индзаги бе достатъчно солиден срещу "грифоните" и поведе още в 10-та минута с прекрасен гол от воле на Фелипе Андерсон. До края на първото полувреме повече голове не паднаха, но в началото на второто това се промени.

Лукас Окампос изравни за "Дженоа" с добре изработен гол в 52-та минута. Само 5 минути по-късно обаче Фелипе Андерсон изработи дузпа, която Лукас Биглия реализира за 2-1.

Това срина самочувствието на гостите и скоро те допуснаха и трети гол. Негов автор бе Уолъс, който вкара в 65-та минута. В края на мача Лукас Орбан от "Дженоа" получи червен картон.

Това бе 8-ми пореден мач на "Лацио" без загуба, което изкачи "орлите" до 4-то място в класирането, с равни точки с третия - "Милан" и само на точка от втория - "Рома".