"Лъвовете" удариха Куба и влязоха в топ 8 на света (ВИДЕО)

Волейнационалите с втори успех на мондиала при под 21-годишните

Националният отбор на България по волейбол до 21 години влезе в първата осмица на световното първенство, на което страната ни е домакин заедно с Италия. "Лъвовете" продължават напред в турнира, след като победиха с 3:0 гейма (25:21, 25:22, 25:21) Куба във втория си мач от група 2.

Вчера тимът на Найден Найденов спечели със същия резултат и срещу Бахрейн на старта.

Така България води с актив от 6 точки, колкото има и Полша, но "Дружината" загуби един гейм. По-рано днес поляците се наложиха с 3:0 гейма (25:21, 25:20, 25:21) над Бахрейн. Напред продължават първите два отбора в групата, а утре България и Полша се изправят в директен сблъсък за върха.

Днес, в зала "Левски София" в столицата, тимът ни имаше превес в откриващия гейм и го затвори безпроблемно. Във втората част Куба започна отлично, "лъвовете" обаче обърнаха и не изпуснаха контрола до края.

Третият гейм бе равностоен, но след деветата точка "трикольорите" не оставиха съмнение в превъзходството си и приключиха спора.

Над всички бе Денис Карягин със 17 точки, а 13 за успеха добави Александър Николов. За Куба най-резултатен с 13 точки бе Марлон Янт Ерера.

Стартовият състав на България: Денис Карягин, Самуил Вълчинов, Лазар Бучков, Николай Захариев, Любослав Телкийски, Александър Николов, Симеон Добрев - либеро (Цветослав Николовски)