"Лестър" продължава победната си серия в Европа (ВИДЕО)

"Лисиците" се наложиха над "Копенхаген" с 1:0

Новакът в Шампионската лига "Лестър" записа третна поредна победа в турнира, след като се наложи над "Копенхаген" с 1:0. Така "лисиците" запазиха лидерската си позиция в групата с пълен актив от 9 точки.

Единственият гол в срещата бе дело на Риад Марез в 40-ата минута. След центриране на Джейми Варди отляво Ислам Слимани подаде с глава към алжиреца, който засече отблизо, пращайки технично топката във вратата на гостите.

Минути преди края на първата част "Копенхаген" имаше две добри възможности да изравни резултата. При удар на Юсеф Туту от около 25 метра топката рикошира в последния момент в Уес Морган и премина над вратата. При последвалия корнер Андреас Корнелиус засече с глава, но отново неточно.

В 67' Ислам Слимани вкара втори гол за домакините, но той бе отменен заради вдигнат флаг за засада. В последните минути датчаните имаха няколко добри възможности за изравнително попадение.

В 90' Корнелиус отново отправи опасен удар към вратата на сънародника си Каспер Шмайхел, който демонстрира добър рефлекс, спасявайки удара на нападателя.