Леверкузен за 10-и път в Шампионска лига (ВИДЕО)

Байер смаза Лацио в реванша

Отборът на Байер Леверкузен победи с 3:0 Лацио в плейофа-реванш между двата тима и се класира за участие в груповата фаза на Шампионска лига. Домакините, които бяха загубили първата среща в Рим с 0:1, сега имаха пълно превъзходство през целия мач и заслужено стигнаха до успеха. Първия гол в срещата отбеляза Чалханоглу в 40-ата минута на мача след разбъркване в наказателното поле на гостите.

Три минути след началото на втората част Адмир Мехмеди вкара втори гол за "аспирините". Домакините продължиха да натискат, а гостите от Рим бяха обречени след като в 68-ата минута Маурисио получи втори жълт и съответно червен картон и остави своя отбор с човек по-малко на терена.

Последния гол в срещата падна в 87-ата минута на двубоя, когато Лацио тръгна хаотично в атака, а Белараби завърши контраакция за своя тим, с което бе оформен и крайният резултат в срещата.