"Левски Лукойл" отново на крачка пред "Рилски спортист"

Драматичен край беляза и този мач между двата тима

"Левски Лукойл" се наложи над "Рилски спортист" в Самоков със 76:73 (43:45) и поведе с 2:1 победи в полуфиналната серия в мъжкото баскетболно първенство.

"Сините" се нуждаят от още един успех, за да спечелят серията и да се класират за финала.

Домакините започнаха силно и след малко повече от четири минути и половина поведоха с 19:4, но постепенно столичани започнаха да намират играта си, а се възползваха и от някои грешки на съперника и в 17-ата минута успяха да изравнят.

"Левски Лукойл" поведе за първи път в края на третата четвърт, когато след серия от седем безответни точки в края и дръпна са 59:56. Авансът на "сините" достигна до 61:56 в началото на последната четвърт, но последва нов спад в играта и "Рилски спортист" обърна до 65:61.

Минута преди края домакините водеха със 71:69, но до края Божидар Аврамов се нагърби и вкара тройка 47 секунди преди сирената, а след това е четири наказателни удар, с което подпечата успеха на "Левски Лукойл".
Аврамов и Станимир Маринов завършиха с по 19 точки за софианци, а Евън Раванел се отличи с 16 точки и 9 борби за самоковци.