"Левски" отстъпи на "Локомотив" София в контрола

"Железничарите" спечелиха с късен гол

levski.bg

"Левски" отстъпи с 0:1 на "Локомотив" София в приятелска среща, играна на "Герена". Победното попадение за "железничарите" отбеляза Валентин Николов минута преди края.

В първият половин час вратарят на "червено-черните" Божидар Митрев, който игра за "Левски" между 2006 и 2012 г., след това и в периода 2017-2019 г., спря първо Илия Юруков, а по-късно и Здравко Димитров.

В началото на втората част "сините" бяха близо до откриване на резултата - Билал Бари преодоля Митрев и подаде към Стивън Петков, но играч на "Локомотив" успя да изчисти.

В 72' Светослав Диков от гостите пропиля добра възможност. Влезлият като резерва Валери Божинов пък направи пропуск за "Левски" четири минути по-късно.

"Локомотив" стигна до успеха в 89', когато Валентин Николов с глава прати топката в мрежата зад Николай Кръстев.

Следващата контрола на "Левски" е в събота - срещу "Сливнишки герой".

"Левски": 13. Николай Михайлов (60' - Николай Кръстев), 91. Драган Михайлович, 3. Живко Атанасов, 41. Георги Александров, 23. Фейсал Рерас, 28. Тома Даске, 77. Илия Юруков (77' - Костадин Илиев), 88. Марин Петков (46' - Ивайло Найденов), 11. Здравко Димитров (77' - Андриан Краев), 9. Стивън Петков (65' - Илия Димитров), 19. Билал Бари (67' - Валери Божинов)