"Левски" победи "Черно море", "моряците" с 10 души от 70-ата минута (ВИДЕО)

Амаду Сукуна донесе успеха на "сините"

"Левски" постигна победа с 1:0 над "Черно море" в мач от 31-вия кръг на Първа професионална лига, първа шестица.

С успеха си "сините" прекъснаха серията си от три мача без победа. Домакините пък играха повече от 20 минути с човек по-малко, заради втори жълт и съответно червен картон на Ондрей Сукуп в 70-та минута.

Двата отбора изиграха интересно първо полувреме, като по-активният тим бе "Левски". Първата сериозна ситуация в мача бе в 5-та минута, когато Борислав Балджийски стреля много опасно от повече от 20 метра, но вратарят на гостите Николай Кръстев успя да избие топката.

"Сините" успяха да създадат няколко положения, но вкараха в края на полувремето. В 39-та минута Франсис Нар напредна по левия фланг и успя да подаде в наказателното поле към връхлитащия Амаду Сукуна, който стреля от движение и вкара за 1:0.

През втората част "Черно море" заигра доста по-активно и започна да създава повече положения. В 54-та минута домакините можеха да изравнят резултата. След центриране от свободен удар Михаил Венков засече топката с глава, но тя премина над вратата на "Левски".

В 70-та минута домакините останаха с 10 души на терена, след като Ондрей Сукуп получи втори жълт и съответно червен картон. В 77-та минута Бабатунде Адениджи бе изведен в отлична позиция, но стреля много неточно.

Състави

"Черно море": Емил Михайлов, Даниел Георгиев /75-та мин. Николай Минков/, Михаил Венков, Стефан Станчев, Александър Цветков, Георги Илиев, Пламен Николов, Марек Кузма, Борислав Балджийски /46-та мин. Иван Коконов/, Ондрей Сукуп, Пируло /46-та мин. Мартин Костадинов/

"Левски": Николай Кръстев, Александър Александров, Ивайло Найденов /67-ма мин. Димитър Пиргов/, Франсис Нар /87-ма мин. Алекс Боримиров/, Божидар Краев, Бабатунде Адениджи /82-ра мин. Илия Юруков/, Антон Огнянов, Сашо Александров, Амаду Сукуна, Мехди Бурабия, Давид Яблонски