"Левски" пречупи "Локомотив" Пловдив, Робърта герой

"Сините" спечелиха с 1:0 на "Герена"

"Левски" победи с 1:0 гостуващия "Локомотив" Пловдив в среща от седмия кръг на родния футболен шампионат. Единственото попадение бе дело на холандеца Найджъл Робърта в 59'.

Така "сините" излязоха начело с актив от 16 точки, но и мач повече от шампиона "Лудогорец", който е втори във временното класиране с 14 пункта.

Домакините имаха инициативата преди почивката, но резултатът остана непроменен. В края на първата част Франко Мазурек стреля от около 20 метра, а вратарят Мартин Луков плонжира и изби. При последвалото центриране на Станислав Иванов Стивън Езе отклони топката и тя срещна напречната греда.

През второто полувреме Езе за втори път насочи топката към вратата на "смърфовете", но тя се отби в десния страничен стълб.

Отборът на "Левски" продължи да бъде по-активен - Мазурек бе спрян от спорна засада, а малко по-късно Луков спаси удар на Паулиньо.

След около час игра обаче "сините" поведоха. Живко Миланов намери отлично Найджъл Робърта, който си нагласи топката и разстреля Мартин Луков - 1:0. Така холандецът, който дойде на "Герена" това лято, вече има три попадения на сметката си от началото на сезона.

В следващия кръг предстоят две дербита - ЦСКА срещу "Левски" и "Локомотив" срещу "Ботев" Пловдив.

Съставите

"Левски": Милан Миятович, Живко Миланов, Янис Каргас, Нуно Рейш, Иван Горанов, Мартин Райнов, Илия Юруков, Станислав Иванов, Франко Мазурек, Паулиньо, Найджъл Робърта

"Локомотив" Пловдив: Мартин Луков, Милош Петрович, Стивън Езе, Дейвид Малембана, Павел Витанов, Парвиз Умарбаев, Димитър Илиев, Бирсент Карагарен, Ален Ожболт, Анте Аралица, Момчил Цветанов