"Левски" с първа загуба, Камбуров отново наказа "сините"

"Берое" спечели с 3:1 на "Герена", токов удар прекъсна мача за над 20 минути

"Берое" нанесе първа загуба на "Левски" от началото на сезона, след като победи "сините" с 3:1 в двубой от петия кръг на родния футболен шампионат. Срещата на стадион "Георги Аспарухов" в столицата бе прекъсната за повече от 20 минути заради токов удар.

Старозагорци откриха резултата в 39', когато точен бе Педро Еуженио. През втората част гостите отбелязаха нови две попадения чрез влезлия като резерва Мартин Камбуров (54' и 67'). Опитният нападател за пореден път наказа "сините" и вече има 20 гола във вратата на "Левски". Няма друг футболист в историята с такава резултатност срещу столичния гранд.

Почетния гол за тима на Петър Хубчев отбеляза друг играч, влязал като смяна - Франко Мазурек. Аржентинецът се разписа четвърт час преди края, оформяйки крайното 3:1 в полза на "Берое".

След поражението "Левски" продължава да дели първото място в класирането с шампиона "Лудогорец". "Орлите" обаче са с мач по-малко и утре посрещат ЦСКА в дербито на кръга.

"Левски" и "Лудогорец" имат по 10 точки в актива си, докато "Берое" вече е четвърти с една по-малко.

Съставите

"Левски": Милан Миятович, Живко Миланов, Деян Иванов, Нуно Рейш, Иван Горанов, Мартин Райнов, Филипе Нашименто, Станислав Иванов, Здравко Димитров, Паулиньо, Найджъл Роберта

"Берое": Душан Перниш, Александър Василев, Ерол Алкан, Иван Бандаловски, Мартин Желев, Иван Минчев, Александър Цветков, Рубен Бригидо, Карлос Охене, Педро Еуженио, Зоран Йосипович