Левски с втора загуба при Люпко Петрович

"Сините" паднаха от Берое в Стара Загора

Левски допусна обрат и загуби с 1:2 при гостуването си на Берое в мач от последния 36-и кръг на "А" футболна група.

Така "сините", които вече си бяха осигурили второто място в крайното класиране, претърпяха поражения и в двете си срещи под ръководството на новия си старши треньор Люпко Петрович.

Столичани завършват кампанията с 56 точки, на 14 зад шампиона Лудогорец. Берое пък събра 53 точки и след срещата получи бронзовите отличия.

Бившият футболист на старозагорци Георги Костадинов откри резултата за Левски в 29-ата минута, след като засече с глава центриране от корнер от ляво от Франсис Нар.

Домакините стигнаха до обрат с две бързи попадения в средата на втората част. В 64-ата минута Иво Иванов центрира от дясно и оставеният непокрит Елиаш Да Силва с глава стреля под гредата от границата на малкото наказателно поле за 1:1. Пет минути по-късно Том подаде от корнер от ляво и Иво Иванов с глава от 5 метра отново преодоля Боян Йоргачевич.