"Левски" със загуба в последната си контрола преди дербито

"Сините" отстъпиха с 1:2 на украинския "Олександрия"

levski.bg

"Левски" отстъпи на "Олександрия" с 1:2 в последната си контрола от зимния лагер, играна в Белек. Попаденията за украинците реализираха Ситало в 33' и Задерака в 60'. За тима на Петър Хубчев точен бе Станислав Костов в 75'.

"Сините" стартираха с Милан Миятович на вратата, а пред него в защита Живко Миланов, Нуно Рейш, Холмар Ейолфсон и Иван Горанов. В средата на терена бяха Симеон Славчев, Хали Тиам и Франко Мазурек, а по крилата Паулиньо и Станислав Иванов. Атаката поведе Дени Алар.

В 33' минута Артьом Ситало откри резултата след контраатака, а седем по-късно Дени Алар стреля от дистанция, но Панкив спаси.

През втората част в 56' Дени Алар изпълни хубав свободен удар, но топката мина малко над вратата на Пинкив. След това Станислав Костов замени австриеца на терена, а Стайн Спиерингс влезе на мястото на Станислав Иванов. Мартин Райнов се появи в игра вместо Нуно Рейш.

В 60' Задерака вкара втори гол за "Олександрия" след хубав удар с глава.

В 67' Живко Миланов предаде капитанската лента на Иван Горанов и отстъпи мястото си на Деян Лозев, а Здравко Димитров замени Паулиньо. Ивайло Найденов се появи в игра за "сините" в 75'. Веднага след това Нашименто центрира от корнер именно към Найденов, а футболист на украинците игра с ръка в наказателното поле и бе отсъдена дузпа в полза на "Левски". Зад топката застана Станислав Костов, който прати вратаря в другия ъгъл и върна един гол.

В 85' Нашименто центрира към наказателното поле, където малко не стигна на Хали Тиам да изравни. До края нови голове не паднаха.

Така "Левски" завърши зимната си подготовка с три победи и една загуба – 3:2 срещу арменския "Пюник", 2:1 срещу австрийския "Рапид" Виена, 4:1 срещу националния отбор на Узбекистан за юноши до 19 г. и 1:2 срещу "Олександрия".