Експериментален "Левски" се справи със смелия "Партизан"

Аматьорският тим поведе, но допусна обрат

levski.bg

Експерименталният състав на "Левски" се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България след победа с 4:1 при гостуването на аматьорския "Партизан" Червен бряг. Домакините започнаха смело и поведоха в резултата, но веднага допуснаха изравняване.

Играещият треньор на "Партизан" Любомир Иванов откри резултат в 34-a минута. Той бе оставен непокрит около точката на дузпата и не даде шанс на вратаря Николай Кръстев.

Веднага след подновяване на играта от центъра капитанът на "сините" в тази среща Валери Божинов изравни. За бившия играч на "Ювентус" и "Манчестър Сити" това бе първи гол от година и половина. Здравко Димитров се разписа за 2:1 в 42-ата минута, а през втората част Петьо Петков си вкара автогол за 3:1.

"Партизан" не се предаде и се опита да отбележи поне още един гол. Любомир Иванов беше близо до това десетина минути преди края, но ударът му от фаул срещна дясната греда зад Николай Кръстев.

Марин Петков оформи крайното 4:1 с попадение в 85-ата минута.

В тази среща Георги Тодоров бе направи 9 промени сред титулярите в сравнение със загубата от "Славия" през уикенда.