"Левски" тръгна с победа при Стоянович

"Сините" спечелиха с 2:0 гостуването си на "Ботев" Враца

"Левски" записа втора победа за сезона в Първа лига след успех с 2:0 като гост на "Ботев" Враца в дебюта на новия треньор на "сините" Славиша Стоянович. Станислав Костов и Жерсон Кабрал вкараха по един гол в началото и края на мача и прибавиха три точки към актива, с което Левски оглави временно таблицата преди мача на ЦСКА срещу "Дунав" тази вечер.

Срещата се игра на стадион "Огоста" в Монтана, тъй като на "Христо Ботев" във Враца все още няма осветление.

"Сините" стартираха пределно мобилизирано под ръководството на новия треньор и поведоха още в 8-а минута. Габриел Обертан подаде на Жорди Гомес, който чукна топката към Станислав Костов, той не успя да нанесе удар от първия опит, но при втория мушна кълбото в мрежата за 1:0.

Символичните домакини от "Ботев" Враца постепенно се съвзеха и погледнаха по-смело в предни позиции. В 32-а минута врачани имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Костов в наказаталното поле, но реферът Стефан Апостолов подмина ситуацията.

В 63-а минута Славиша Стоянович извади от игра единствения българин в титулярния състав Станислав Костов и пусна на негово място румънеца Серджиу Буш, с което "сините" заиграха с 11 чужденци на терена.

"Ботев" Враца усили натиска и атаките на домакините ставаха все по-опасни. В игра се появи Спас Георгиев, който раздвижи атаката на врачани и на два пъти бе близо до гол, но ударите му бяха блокирани.

В края играчите на "Ботев" отпаднаха физически и не успяха да стигнат до изравнително попадение. Вместо това, "сините" стигнаха до втори гол пет минути преди края, когато Жерсон Кабрал прониза мрежата с хубав удар с левия крак в близкия ъгъл.

Състави

"Ботев" Враца: Николай Кръстев – Андреас Васев, Мариян Иванов, Венцислав Керчев, Атанас Фиданин – Йордан Апостолов (75' - Вълчев), Даниел Гаджев (80' Колев) – Юлиян Ненов (62' - Георгиев), Ивайло Михайлов, Петър Атанасов – Валери Домовчийски

"Левски": Мартин Полачек – Аймен Белаид, Холмар Ейолфсон, Давид Яблонски, Милош Цветкович – Хали Тиам, Жорди Гомес (90' Найденов) - Жерсон Кабрал (89' Иванов), Габриел Обертан, Давиде Мариани - Станислав Костов (62' - Буш)