"Левски" стартира контролите с разгром над третодивизионен тим (ВИДЕО)

"Сините" разбиха "Хебър" с 4:0, Мариани дебютира

"Левски" победи третодивизионния "Хебър" с 4:0 (2:0) в първата си контролна среща от лятната подготовка, играна днес на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик.

Дебют за "сините", които са само на шест дни подготовка, направи швейцарският халф Давиде Мариани, а треньорът Делио Роси не можеше да разчита на контузените Паулиньо и Ривалдиньо, както и на възстановяващият се след операция от херния Станислав Иванов.

Иван Горанов, Жерсон Кабрал, Диян Иванов и новият вратар Мартин Полачек, както и друг страж Николай Кръстев, който ще бъде преотстъпен на "Ботев" Враца, не бяха в групата за двубоя.

По споразумение между двата треньорски щаба срещата се игра в две полувремена от по 40 минути.

Централният защитник Давид Яблонски и халфът Хали Тиам единствени играха 90 минути. Аймен Белаид пък остана на терена до 70-ата, когато беше заменен Алекс Боримиров, който пък започна като титулярен ляв защитник, но излезе на почивката.

Жорди Гомес пък напусна в 76-ата минута, а на негово място на терена се завърна Атанас Кабов.

"Левски" поведе в 18-ата минута, когато организира отлична контраатака и Жорди Гомес беше точен с удар отблизо след подаване от дясно на Габриел Обертан.

Три минути по-късно Сержиу Буш удвои, след като беше изведен в чиста позиция от Гомес в пеналта.

В 66-ата минута Яблонски вкара с глава след центриране на Гомес.

Ангел Лачов пропусна най-доброто положение за домакините в 70-ата минута. Той беше изведен сам вляво в пеналта след грешка на Томислав Папазов, но не успя да преодолее Петър Иванов.

В 74-ата минута Гомес направи 4:0 след подаване на Станислав Костов от ляво.

Малко преди края Костов получи травма на десния глезен след остро влизане на съперник и беше заменен принудително от Атанас Кабов.

Съставът на "Левски": Божидар Митрев, Ивайло Найденов, Давид Яблонски, Аймен Белаид, Алекс Боримиров, Хали Тиам, Жорди Гомес, Давиде Мариани, Габриел Обертан, Серджиу Буш, Атанас Кабов (Петър Иванов, Илия Димитров, Томислав Папазов, Мартин Петков, Антони Белмонт, Станислав Костов)