"Лил" удари "Тулуза" и излезе трети

Победа с 3:0 за "мастифите"

Отборът на "Лил" не срещна никакви затруднения при домакинството си на последния "Тулуза" в мач от 26-ия кръг в Лига 1. "Мастифите" победиха с 3:0 и се завърнаха на третото място с 43 точки във временното класиране.

Отборът на "Тулуза" пък остава на дъното с едва 13 точки.

Футболистите на "Лил" бяха пълни господари на терена и можеха да спечелят мача с още по-убедителен резултат.

Лоик Реми откри резултата още във 2-ата минута с красиво изпълнение в горния ляв ъгъл. Гостите опитаха да изравнят само пет минути по-късно, но защитник на "мастифите" парира силния удар на Уесли Сайд.

Голмайсторът на "Лил" Виктор Осимен стреля с глава в 26-ата минута, но Мауро Гойкоечея спаси. Няколко минути по-късно Осимен отново се размина с гола.

В 39-ата минута домакините удвоиха, отново чрез Реми, който се разписа след асистенция на Брадарич.

През второто полувреме Гойкоечея направи впечатляващо спасяване при удар на Жонатан Иконе, преди Ренато Санчес да се възползва от подаване на Осимен за крайното 3:0.