Линда Зечири на осминафинал в Рио

Българката надигра шотландката Кърсти Гилмор с 2:1

Състезателката ни в бадминтона Линда Зечири записа втора победа на турнира в Рио де Жанейро и се класира за осминафиналите, след като си осигури първото място в група "Д". Тя постигна обрат от 2:1 (12:21, 21:17, 21:16) срещу шотландката Кърсти Гилмор.

Зечири започна трудно мача, като вследствие на множество грешки допусна разлика от 7:0 точки и загуби първия гейм. Във втория гейм 29-годишната състезателка успя да настигне фаворитката в групата при 16:16, след което спечели четири поредни разигравания и изравни резултата.

В третия решителен гейм Гилмор взе преднина при 5:2, но Зечири отново успя да настигне шотландката. На почивката българката водеше 11:10, а след това дръпна с цели 5 точки пред съперничката си и запази преднината си до края на двубоя.

На осминафинала утре вечер (15/08/2016) от 23:30 ч., Зечири ще се изправи срещу седмата поставена в схемата Джи Хюн Сун (Република Корея).