Литекс бие и отпада....

В Ловеч изпуснахме питомното, сега не хванахме и дивото.....

Литекс победи като гост с 2:1 унгарския Дьошдьор, но отпадна от Лига Европа, след като нашият тим бе допуснал загуба с 0:2 в първия мач от втория квалификационен кръг на турнира.
Футболистите на Красимир Балъков играха далеч по-добре от своите съперници, но домакините поведоха с 1:0 в 38-та минута. Попадението падна след  дузпа, отсъдена за нарушение на Бумал, като точен беше Андраш Гостоний. Така първата част завърши с гол аванс за унгарския отбор.

Драматични се оказаха последните десетина минути на срещата. Нашите натиснаха тотално съперника. Асприля изравни в 80-та минута. Само пет по-късно Джордан, от дузпа, успя да изведе нашите напред в резултата. Въпреки победата Литекс отпадна заради загубата в Ловеч.

Ето кратък репортаж от реванша  и онова,което  споделиха капитанът Бодуров и треньорът Балъков при пристигането си от Унгария.