"Ливърпул" изпусна три гола преднина и отложи класирането за 1/8-финалите (ВИДЕО)

Драматично 3:3 на "Рамон Санчес Писхуан"

"Севиля" и "Ливърпул" направиха зрелищно 3:3 в мач от петия кръг на Шампионската лига. Мърсисайдци изпуснаха преднина от три гола, натрупана през първото полувреме и по този начин отложиха класирането си за 1/8-финалите на турнира.

"Севиля" си осигури място в евротурнирите през пролетта, като от последния кръг ще стане ясно дали играчите на Едуардо Берисо ще продължат на елиминациите в Шампионска лига или Лига Европа.

Мачът на "Рамон Санчес Писхуан" имаше две лица. През първото полувреме играчите на Юрген Клоп бяха безапелационни. Те поведоха още във 2-ата минута, когато Вайналдум свали с глава след корнер към Фирмино и бразилец прониза Серхио Рико за 0:1.

В 13-ата минута Ескудето стреля отблизо, но неточно в аут. Няколко минути по-късно отново късметът покри мърсисайдци. Първо ударът на Нолито се отби в гредата и Лорис Кариус успя да я хване. Минута по-късно шут на Бен Йедер мина на сантиметри от страничния стълб на Кариус.

При ответната атака обаче Фирмино излезе сам срещу Рико, а вратарят изби в корнер. Стражът обаче бе безпомощен при последвалия ъглов удар. Бразилецът отклони с глава за Мане, който удвои преднината на гостите.

В 30-ата минута Фирмино вкара втория си гол за 0:3.

Футболистите на "Севиля" излязоха по коренно различен начин след почивката. Те започнаха изключително офанзивно и в 51-ата минута Бен Йедер намали за 1:3. 8 минути по-късно Морено извърши нарушение в наказателното поле и съдията свири дузпа в полза на домакините. Бен Йедер бе точен от бялата точка за 2:3.

"Ливърпул" също имаше своите възможности, но Салах, Емре Джан и Мане се отчетоха с пропуски.

В края на добавеното време Пизаро хвърли в екстаз зрителите по трибуните, като вкара за крайното 3:3.