"Ливърпул" с първа загуба у дома във Висшата лига от април 2017 г. насам

Мърсисайдци отстъпиха с 0:1 на "Бърнли"

Край на серията на "Ливърпул" от 68 мача без загуба у дома във Висшата лига! Мърсисайдци отстъпиха с 0:1 на "Бърнли" в двубой от 19-ия кръг на английското първенство.

Единственото попадение отбеляза Ашли Барнс в 83' от дузпа, отсъдена за фаул на вратаря Алисон.

Шампионите допуснаха поражение на "Анфийлд" в първенството за първи път от 23 април 2017 г. насам, когато с трите точки си тръгна "Кристъл Палас", след като се наложи с 2:1.

Сега "Ливърпул" няма успех във Висшата лига в последните си 5 мача - равенства с "Нюкасъл" (0:0), "Уест Бромич" (1:1) и "Манчестър Юнайтед" (0:0), загуба от "Саутхемптън" (1:0) и поражението тази вечер.

Освен това отборът на Юрген Клоп не отбеляза гол в четвърти пореден шампионатен мач - нещо, което се случва за първи път от 21 години.

"Ливърпул" заема четвъртото място в класирането с актив от 34 точки - 6 по-малко от лидера "Манчестър Юнайтед". В същото време "Бърнли" се изкачи до 16-ата позиция с 19 точки и вече се намира 7 над зоната на изпадащите.

В следващия кръг "Ливърпул" гостува на "Тотнъм", докато "Бърнли" приема "Астън Вила".