"Ливърпул" стъпи накриво и срещу "Суонси"

Мърсисайдци се отдалечиха значително от лидера "Челси"

Пол Клемънт спечели първата си победа като мениджър на "Суонси", а "лебедите" се измъкнаха от зоната на изпадащите във Висшата лига след победа с 3:2 срещу "Ливърпул" в мач от 22-ия кръг.

Гостите откриха резултата в 48-та минута, когато Фернандо Йоренте се възползва от разбъркване в наказателното поле на мърсисайдци след центриране от ъглов удар. Испанецът се разписа за 2:0 само четири минути по-късно след пас на Томи Керъл и слаба намеса на Симон Миньоле, но "Ливърпул" изравни с голове на Роберто Фирмино в 55-та и 69-та минута, като и двата паднаха след центрирания.

"Суонси" обаче нанесе решителния удар в 74-та минута, когато нова грешка в защитата на домакините изпрати топката до непокрития Гюлфи Сигурдсон, който преодоля Миньоле за крайното 3:2.

След загубата "Ливърпул" остава трети в генералното класиране, с равен брой точки с втория "Тотнъм". Лидер е "Челси" със 7 точки преднина на върха, но и с мач по-малко.