"Локо" Пд се справи с 10 от ЦСКА 1948

"Смърфовете" спечелиха с 2:1

"Локомотив" Пловдив записа втора поредна победа в Първа лига след успех с 2:1 над ЦСКА 1948 у дома.

Така "смърфовете" затвърдиха деветото си място в класирането с 14 точки, докато столичани остават десети с три по-малко.

Резултатът бе открит от Парвиз Умарбаев в 33-ата минута. Националът на Таджикистан се възползва от хубаво подаване на капитана Димитър Илиев, освободи се от защитник на гостите и вкара за 1:0.

Резервата Денислав Ангелов изравни за ЦСКА 1948 само минути след появата си, след като засече с глава центриране на Георги Русев от ъглов удар. Това бе дебютен гол за него в родния елит.

В 63-ата минута бившият играч на "черно-белите" Крум Стоянов събори в наказателното поле Димитър Илиев, който бе изведен сам срещу вратаря Даниел Наумов. След консултация с ВАР бе отсъдена дузпа, а Стоянов получи червен картон.

Илиев не сгреши от бялата точка и върна аванса на своя тим - 2:1, а това се оказа достатъчно за победата в мача.