"Локо" Пд загря за Лига Европа с победа над "Славия"

2:0 за "смърфовете" в София

Носителят на Купата на България "Локомотив" Пловдив загря за първия си мач от квалификациите в Лига Европа с победа с 2:0 като гост на "Славия".

Головете за състава на Бруно Акрапович вкараха Анте Аралица в 34-ата и Бирсент Карагарен в 81-ата минута.

Това беше последен мач за двата отбора преди двубоите от първия предварителен кръг на Лига Европа. В него "Славия" ще играе с "Кукеши" в Албания, а "Локомотив" гостува на "Искра" в Черна гора.

След втората си поредна победа пловдивските "железничари" излязоха начело в Първа лига. "Славия" е на 13-а позиция с едва една точка, след второ поредно поражение.

"Локо" поведе с хубав гол на Анте Аралица. Хърватинът получи добро подаване от капитана Димитър Илиев, стреля с левия крак и изненада вратаря на "Славия". С този гол Аралица прекъсна и серия от 10 срещи без отбелязано попадение.

След паузата повечето положения отново бяха пред вратата на домакините. В 81-ата минута Карагарен вкара втори гол и гарантира победата на своя тим.